«

»

Staré VHS kazety se ještě nechají zachránit a zdigitalizovat

Dávno už nemáte videorekordér ani disketovou mechaniku a přemýšlíte o možnosti, jak si pustit starou kazetu nebo se podívat na disketu? A co teprve za několik let… O dnes „zastaralých“ optických discích budeme slýchat jen z vyprávění a VHS kazety nebo diskety se definitivně ztratí v propadlišti datových dějin. Možná se pletu, ale rozhodně už dnes jsou časté situace, že na starých videokazetách máme kromě nekvalitně nahraných filmů různé staré vzpomínky na dětství, svatby, dovolené nebo jiné události, které se dříve natáčely na páskové videokamery a už není způsob, jak si nahrávku pustit.
Já jsem se v tomhto ohledu pojistil a rozhodl se ubránit nějaké videopřehrávače, magnetofony a disketové mechaniky, abych byl schopný vždy přehrát všechna stará média. A když už se například VHSka nechá přehrát, je nejmenší problém záznam zdigitalizovat do počítače. Pak se nechá vypálit na DVD (které ale není rozhodně věčné) nebo lépe uložit na pevný disk či na internet.

Takže až nejdete nějaké staré videokazety, audiokazety nebo diskety (dokonce i 5,25″) obraťe se na mě a staré nahrávky Vám můžu zdigitalizovat.

Snad jedinou vyjímkou jsou vinylové desky čili LPčka. Pro jejich nenahraditelné kvality, nebo naopak možná nedostatky se poslední dobou těší mechanický záznam zvuku stále větší oblibě. Takže rozhodně není všem „zastaralým“ nosičům definitivně odzvoněno.

DSC02219

Je v dnešní době podobná pásková mechanika opravdu rarita?